post

Brankářská akademie FC Viktorie Plzeň

Od poloviny září spouští fotbalový klub FC Viktoria Plzeň Brankařskou akademii pro mladé fotbalisty. Cílem brankařské akademie je nabídnout pravidelný a kvalitní trénink pro brankařské naděje v mládežnických kategoriích a zároveň tak inspirovat nejen samotné hráče, ale také trenéry.
Pomocí cvičení zaměřených na základní brankařské dovedností, míčovou techniku a kondiční připravenost chce Viktoria pomoci vychovat nové talenty ve fotbalové brance.

Akademie navazuje na první úspěšné brankařské tréninky z loňské sezóny, tentokrát však Viktoria nabídku upravuje a sází především na pravidelnost a související kontinuitu tréninků.

Od 15. září do 17. listopadu poběží první blok deseti hodinových tréninků. Akademie je zaměřena na kategorie od mladších přípravek po starší žáky a kapacita zájemců je omezena počtem maximálně 36 hráčů. Trénink povedou vždy minimálně tři hlavní trenéři, kteří budou doplněni o další asistenty. Patronem brankářské akademie je trenér brankařů „A“ mužstva FC Viktoria Plzeň Martin Ticháček a dle možnosti se tréninků zúčastní i jeho svěřenci z prvního týmu Viktorie.

Tréninky budou probíhat na umělé trávě s osvětlením, každý hráč obdrží tréninkové triko s logem akademie. K dispozici budou míče a tradiční i netradiční brankařské pomůcky.

„Věříme, že pravidelný specifický trénink pro fotbalové brankaře pomůže mladým klukům v jejich rozvoji a působení ve vlastních klubech. A může se stát, že tyto tréninky povedou třeba i k objevení nového slavného brankáře, jakým je z Plzeňského regionu například Petr Čech,“ říká na startu projektu Martin Ticháček.

Cena podzimní části brankářské akademie FC Viktoria Plzeň je 2.500,- Kč. Zájemci mohou pro přihlášení a bližší informace kontaktovat trenéra brankářů žákovských kategorií Jana Levého (e-mail : j.levy@email.cz nebo telefon 728079103).

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.